Cardano (ADA) Fiyat Tahminleri ve Yorumları

Cardano (ADA) bu hafta en iyi performans gösteren kripto paralardan biri ve yavaşlamıyor. Bugün, ADA kriptosu, son yedi gün için şu ana kadar %30’dan fazla bir kazanç sağlıyor. Bu arada, ticaret hacmi yukarı doğru fırlamaya devam ediyor. Projenin merkezi olmayan uygulamalarının (dapps) ve yerel tokenlarının hızlı bir şekilde genişletilmesi sayesinde Cardano, piyasadaki yerini alıyor. Ağda başlatılan yeni bir 2. katman haberiyle, devam etmeye hazırlanıyor.

Cardano fiyatları 2022’nin başında dalgalanıyordu. Ağ, yeni dapp’lerde geliştiricilerin önceden tahmin ettiğinden çok daha az bir patlama gördü. SundaeSwap’ta ağın ilk yerel merkezi olmayan borsa (dex) lansmanı gibi, birkaç Cardano dapp lansmanı ile öngörülenden daha yavaş büyümenin örnekleri.

Ancak Mart ayında bir taban fiyat bulduğundan beri, ADA’nın tekrar yükselişe geçtiği görülüyor. Charles Hoskinson, ağ akıllı sözleşme yeteneklerini başlattığından beri büyüme tahminleri konusunda yanıldığını itiraf etti. Cardano’nun kurucusu, piyasaya sürüldükten sonra, ağdaki dapp’lerin ve varlıkların hızla binleri bulacağını söylemişti. Ama yine de kutlama için sebep var; dapps şu anda yüzlerce numara ve ağ, dört milyonuncu yerel takas edilemez tokeni (NFT) kutladı.

Bu büyüme, ADA’nın karanlıktan çıkmasına yardımcı oluyor ve kripto paranın Ocak ayından bu yana yükselişine izin veriyor. Bugün Cardano, çok şey vaat eden yeni bir katman-2 ile repertuarına yenilerini ekliyor.

Ağ Katman-2’nin Lansmanına Yaklaştıkça Cardano Fiyat Tahminleri Artıyor

Bu hafta Cardano, büyük bir duyuru ile önceki ivmesinin üzerine çıkıyor. Bu hafta yeni bir katman-2 piyasaya sürülecek. Dahası, Ethereum (ETH) Sanal Makine (EVM) yetenekleriyle Cardano kullanıcıları, dünyanın en büyük iki dapp platformu arasında uygun bir erişim noktasına sahip olacaklar. Bu haber, Cardano fiyat tahminlerini desteklemeye yardımcı oluyor.

Milkomeda, Cardano işlemlerini başlarına çevirmeyi vaat eden 2. katmandır. Cardano’nun hızlı büyümesiyle birlikte hızla artan işlem hacmiyle başa çıkmasına yardımcı olacak bir ölçeklendirme ağı. Milkomeda, verileri Cardano zincirinden çıkarmak için sıfır bilgi (zk) toplamalarını kullanacak ve bu da gaz ücretlerini ve işlem sürelerini azaltmaya yardımcı olacaktır. Diğer bir ilgi noktası ise, diğer Ethereum ekosistemleri arasında birlikte çalışabilirliği açan EVM kullanmasıdır.

Ağın Cardano’da yer almasına yardımcı olmak için birkaç test ağı başlatıldı. Ana ağ resmi olarak başlatıldığından, bunların hepsi bugün doruğa çıkıyor. Şimdi, birçok yatırımcı Milkomeda lansmanının ADA kripto için önemli kazanımları katalize edebileceğine inanıyor. Bazı Cardano fiyat tahminlerine bir göz atalım ve analistlerin ne düşündüğünü görelim:

  • Coin Price Forecast, Cardano’nun şu anki 1.22 dolar fiyatının ötesinde büyüme alanı olduğunu düşünüyor. ADA’nın yılı 1,65 dolardan kapatacağını tahmin ediyor.
  • Benzer şekilde DigitalCoin, kripto para için yıl sonu fiyat hedefinin 1,58 dolar olduğunu paylaşıyor.
  • WalletInvestor, Cardano’nun önümüzdeki 12 ayı için de iyimser. Site, fiyatların 2023 yılının Mart ayına kadar 2,23 doları aşmasını bekliyor.
  • Gov Capital, Cardano’nun gelecek yılki büyümesinden daha da emin. Site, Mart 2023 fiyatını 2.54 dolar olarak tahmin ediyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here