Astar Network (ASTR) Nedir ?

Astar ağ platformu entegre edilebilir Dapp’ler meydana getirmek ve son yapı katman 2 alternatif sistemleri teşvik etmek için çözümler oluşturan bir Substrate blok zincir teknolojisidir. Polkadot Relaychain, yaratılmış dizaynı gereği akıllı kontratları içinde çalıştırmaz. Yaratıcı ekip, uyumlu hale getirebilme durumunu planlamak durumunda kalmadan Astar platformu üstünde oluşturulmak istenen rastgele bir aplikasyon meydana getirebilir.

Astar Network (ASTR) Çalışma Prensibi ve Özellikleri

Astar Network, bütün kullanıcıların faaliyet gösterebileceği, katman 1 yapılı herhangi bir yetki istemeksizin oluşan bir genel blok zincir teknolojisidir. Çoğul olarak, Astar Network, yaratıcı ekibin aplikasyonlarını ilintilemek için öngörülen temel zincir yapısıdır. Astar Network, Optimistic Virtual Machine (OVM) kipi ve DApp Stake kipi gibi oluşturucuların Layer2 alternatif yollarını basit bir şekilde kullanmalarına olanak tanıyan farklı çalışma standartları sunar.

Astar Network yalnızca Plazma aplikasyonları için değil, Lightning Network aplikasyonları ya da bir başka katman 2 platformları için de olacaktır. Katılımcılar, hangi alternatif yolu seçebileceklerini tercih edebilir ve kullanım amaçlarını en az ek yapılar ile mümkün hale getirilebilir.

Astar’da olanaksız olan Layer2 alternatif yollarının uyumlu hale gelmesine fazla olarak, Astar platformu, Dapps yaratıcılarını teşvik etmek için bir servis sunumu olarak Plazma’yı sisteme uyumlu hale getirdi. Servis sunucusu olarak Plazma, yaratıcıların her şeyi en baştan uygulamanın sıkıntısını yaşamadan Astar aplikasyonlarını kolay bir şekilde paylaştırmalarına yardımcı olur.

Astar platformuna başlangıç zamanlarından bu ana dek destekte bulunan ekip delegelerini destek etmek için Astar, bu zaman boyunca erken Astar edinenleri hediyelendirmek için stake çalışma prensibini dizayn etti;

 • Bir ekip delegesi, kolay bir akıllı kontrat prensibi oluşturur ve bunu Astar platformunda paylaştırır.
 • ASTR kripto para birimi vakıfları bu verimli faaliyeti süreç içinde ele alır ve tokenlerini akıllı kontrata yatırır.
 • Her anlatılan yapılar da akıllı kontratların çalışma verimine göre hediye kazanımı alır.

Bitcoin ve Ethereum gibi bir başka blok zincir teknolojileri, sadece madencilere yapı fiyatlarını hediye olarak verir ve sanal dünyaya hakikaten destek durumunda bulunan yaratıcılar, aplikasyonları Gaz şeklinde paylaştırmanın tutarını karşılamak durumundadır.

Bu sebep ile, Astar blok hediyesi iki ana bölüme bölümlenir: Astar ana zincir teknolojilerindeki blok hediyelerinin yarısı platformun önemini yükselten DApps yaratıcılarına paylaştırır ve hediyelerini diğer kalan kısmı yani başka açıklamayla yarısı bloğun onaylayıcılarına paylaştırılır.

Astar, operatör adı ile anılan bir akıllı kontrat denetleyicisinin iş pozisyonlarına ayrılmasına da olanak tanır. Operatörler, bir başka olası dApp aplikasyonları vasıtası ile belirlenir.

Yarısı yüzde elliye gidecek olan hediye kazanımlarının diğer kısımları; olası potansiyel oluşum gösterecek yaratılar için yüzde on ve operatör adı verilen kullanıcılar için ise yüzde kırktır.

Umee (UMEE) Coin Nedir ?

Bu çalışma prensibi, olası potansiyel yaratılar yalnızca tokenin kıymetini verimli hale getirecek akıllı kontratlara yatırım yapması için bir destek paketi meydana getirir. Operatörler, bizzat operatörler vasıtası ile kontrol edilen akıllı kontratlarda hisse alarak kısmen kalıcı hediyeler de elde edebilir.

Token Olarak ASTR

Astar Network adlı kripto yapısının kısaltılmış yerel tokeni olarak ASTR simgesini kullanır. Röle zinciri adı verilen yapıyı kullanmak için Polkadot kripto para birimini kullanan ASTR token, piyasadaki total arz miktarı olarak ise yedi milyar ASTR kripto para birimi kadardır. Bu kripto para biriminin bir senelik enflasyon değeri ise yüzde ondur.

ASTR Token Liste Oluşum Detayları

 • Katılımcılar ve Erken Teşvik Ediciler: Yüzde on başlangıç temin ile yedi aylık direkt katılım gösteren hak elde etme. Başka kullanıcıların, tanıtımın ardından yüzde on gibi bir başlangıç temini ile yaklaşık on beş aylık hediye ve hak elde etme durumları bulunmaktadır.
 • Parachain Açık Artırması: Yüzde on başlangıç temin yapısı ile yaklaşık olarak yirmi iki aylık doğrusal hak ve ödül elde etme biçimidir.
 • Parachain Açık Artırma Rezervi: İleriki süreçlerdeki parachain geçici satın alım önerileri için faaliyet gösterecek kaynaklar.
 • Platform Verim Artışı: TBA.
 • On-Chain DAO: Proje grubunun nasıl faaliyet gösterebileceğine karar verdiği yapı sistemi üstü birikimler için oluşturulan kaynaklar.
 • Pazarlama: Pazarlama hedefi ile kullanım gösterilecek ve harcanabilecek maddi kaynaklar.
 • Öncül Finans Teşvik Edicileri: Yüzde on başlangıç temin edilme yeteneği ile totalde yedi aylık ödül elde edimi.
 • Ekip: Toplamda iki senelik zaman diliminde kilit ve hemen hemen herhangi bir temin etmeyen durumu başlangıç temin ile üç senelik kazanım elde etme.
 • Esas Yapı: Bu temin edilme stili ileriki süreçlerdeki hareketlenmeler için ele alınacaktır.

İçinde bulunduğumuz zaman dilimi içerisinde ASTR kripto para biriminin dört temel faktörü bulunmaktadır:

 • Yapı Fiyatları: Platformdaki yapı fiyatlarının karşılanması.
 • Ödüller: dApps geliştiricileri için hediyeleri kısıtlı hale getirin; aplikasyonlar içi dizayn edilmiş devamı getirilebilir hediyeler.
 • Denetleme Kurulu: Fikir beyan etme ve seçim gibi yönetim hareketleri için oluşum.
 • Stake: Fikir birliği mekanizması dahilinde, onaylayıcılar ve olası potansiyel yetkilileri belirten hediye kazanımları.

ASTR Kripto Para Birimi Geliştiricileri, Destekçileri ve İş Birlikçileri

ASTR kripto para birimi; Stake Teknolojileri şirketi vasıtası ile dizayn edildi.

Astar platformu kurucu geliştiricisi ve bu görevlerin yanına ek olarak da Stake Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Sota Watanabe; platformun babası olarak tanınıyor.

Astar Network, Binance Labs öncülüğünde bir ekonomi yapı periyodunda 2,4 milyon adet birikim oluşturdu. Bu, Binance’in tanıtılan 10 milyon dolar değerindeki Polkadot sanal evreni kaynağından başlangıç oluşumunun altını çiziyor.

Periyottaki bir başka kullanıcılar dahilinde HashKey, LongHash, Digital Finance Group ve PAKA Ventures oluşum gösteriyor. Kaynak, Plasm Network’ün Ethereum bağlantısının, zincir arası bağlantının ve Platform Topluluğunun verimini artırmak ve seri hale getirmek için faaliyet gösterecek.

İçinde bulunduğumuz zaman diliminde, Astar, DOT kripto para birimlerini ASTR tokeni avantajına odaklayan 18.000’ü aşkın kullanıcı ile biriktirilen üçüncü en büyük kaynağa vakıf. Astar’ın, Astar’ı faaliyete dahil edecek ve bu yapıyı verimli hale getirecek bir platform durumuna sokacak kuvvetli ve teşvik edici bir grup üyelerine vakıf olduğu gözler önüne serilmiştir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here