Ons Altın, güçlenen Dolar ile birlikte 1.660 seviyesinde!

Altın, Cuma günkü Nisan 2020’den bu yana en düşük seviyesinden iyi bir şekilde toparlanmasını sürdürmekte zorlanıyor ve yeni haftanın ilk gününde taze bir arz ile buluşuyor. XAU/USD, Avrupa seansının erken saatlerinde kaybetmeye devam ediyor ve son saatte 1.660 dolar bölgesi civarında yeni bir günlük en düşük seviyesine geriledi.

Ons Altın günlük en düşük seviyelerinde

Saatlik bir ölçekte, altın fiyatları, geçen hafta kaydedilen iki yılın en düşük seviyesi olan 1.654,20 dolar potansiyel desteğe doğru düşüyor. 20 ve 50 dönemlik Üstel Hareketli Ortalamaların (EMA) 1,670,50 ABD Doları ve 1,674,74 ABD Dolarında düşmesi, aşağı yönlü filtrelere eklenir. Ayrıca, Göreceli Güç Endeksi (RSI) (14), 20.00-40.00 düşüş aralığına kaymanın eşiğinde ve bu da düşüş momentumunu tetikleyecek.

ABD doları endeksi (DXY) yeni bir ralli için hazırlanırken, altın fiyatları piyasa katılımcılarının ciddi baskısıyla karşı karşıya. Konsensüse göre, Federal Rezerv (Fed) 75 baz puan (bps) art arda üçüncü faiz artırımını açıklayacak. Bununla birlikte, fiyat baskıları, faiz oranlarının mevcut hızına etkili bir şekilde yanıt vermediğinden, yatırımcılar yukarı yönlü bir sürprize hazırlıklı olmalıdır.

Financial Times tarafından yapılan bir anket, faiz oranlarının %4-5 civarında zirve yapacağını ve 2023’ten sonra da sabit kalacağını belirtiyor. Ayrıca, enflasyon kaosunun düzeltilmesinin yeterli zaman alacağını ve enflasyonist baskılardaki bir dizi yavaşlamanın yalnızca garanti altına alınacağını belirtti.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz