USD/TRY
8.6793
-0.48
EUR/TRY
10.3906
-0.29
GBP/TRY
12.0528
-0.91
GRAM ALTIN
499.791
2.653
BİTCOİN
312,485.00
%0.8

Bitcoin 40000 Doların Üzerine Çıktı

Bitcoin'in toparlanma rallisi hız kazanıyor gibi görünüyor, ama yine de piyasada bir güvensizlik hakim. Bitcoin'in toparlanması Çarşamba günü hız kazandı ve fiyatlar yaklaşık bir hafta içindeki en yüksek seviyeye ulaşmak için 40.000 $'ı aştı. Piyasa değerine göre lider kripto para birimi Bitcoin, en son 21 Mayıs'ta görülen Avrupa ticareti sırasında 40.800 $'a yükseldi. Fiyatlar 23 Mayıs'ta 31.000 $'a yaklaştı ve o zamandan beri kendini toparlamaya devam ediyor. Bitcoin ile birlikte aynı şekilde Ethereum benzer şekilde kendini toparlamaya başladı. 

Başlıca alternatif kripto para birimleri (altcoinler) de kendini toparlıyor ve nispeten daha büyük getiri sağlıyor. Özellikle Link, Litecoin, Ethereum gibi lider altcoinler çok iyi bir geri dönüş yaptılar. Dip fiyatlardan yakalayan takipçiler kesinlikle güzel kazançlar elde etmişlerdir. Tabi altcoinler, geçen hafta bitcoin çöktüğü için ondan daha sert düşerek büyük kayıplar da yaşattı. Ethereum, rekor haftalık en büyük düşüşünü kaydederek %40'ın üzerinde bir düşüş gördük. Böyle durumlarda altcoinlerin daha sert düştüğünü bilmeyen yoktur, bundan dolayı işlemlerini sıkı takip ederek dikkatle yapmalısınız. Şuanda yüksek fiyattan alınan ama büyük düşüşte elinde altcoin kalan binlerce insan bulunuyor. 

Bitcoin ve diğer kripto paralardaki en son artış, Bitcoin Madencilik Konseyi'nin kripto para birimi madenciliğinin olumsuz çevresel etkisine ilişkin endişeleri ele alma planlarının hemen ardından geliyor. Çin'deki kripto krizi hakkında bilmeniz gerekenler son derece önemli ve takip edilmeli. Olumsuz haberlerde kripto para piyasaları çok sert hareketler yapabiliyor. Bu anlamda piyasadaki güncel gelişmeleri takip etmek sizlerin faydasına olacaktır.