USD/TRY
8.4337
0.06
EUR/TRY
9.9905
0.1
GBP/TRY
11.7036
0.11
GRAM ALTIN
485.669
-0.39
BİTCOİN
403,858.00
%0.3

Gümüş Ons
$27,69
Değişim
%-0,76
Son
$27,69


Gümüş Ons Fiyatı?

Dünya piyasalarında işlem gören bir emtia olan Gümüş Ons fiyatı şuan $27,69'den işlem görmekte olup günlük değişimi ise %-0,76'dir. Fiyatlar anlık olarak güncellenmektedir.

Gümüş fiyatını görüntüleyebileceğiniz, anlık takip edebileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz. Bu sayfa ons başına gümüş fiyatı ve fiyat dalgalanmasının grafiklerini sizlere sağlar ve ayrıca günlük, haftalık, aylık ve yıllık gibi zaman dilimlerinde de fiyat grafiklerini görüntüleyebilirsiniz. Altın ve diğer değerli metaller gibi gümüş de değerli olarak kabul edilen bir yatırım ürünüdür. Yatırım ürünleri olarak gümüş, giderek daha fazla yatırımcı tarafından sevilmektedir.

Gümüş Fiyatı

Gümüş, herkes tarafından sevilen popüler bir değerli metaldir. Oldukça cilalanabilen parlak beyaz metalik bir parlaklığa sahip, yumuşak, dövülebilir (altından biraz daha sert) bir metaldir. Gümüşün kimyasal sembolü Ag'dir. Dört bin yıldan fazla bir süredir gümüş, değerini korumak için para birimi olarak kabul edildi. Ve bugün, gümüş, zarif mücevherler veya diğer metallerle karıştırılmış gümüş eşyalar olarak yapılır. Ayrıca madeni para ve külçe şeklinde oldukça popüler bir yatırım ürünüdür.

Gümüş, en popüler yatırım ürünlerinden biridir. Gümüşe yatırım yapmak istiyorsanız, seçim için çok sayıda gümüş yatırım türü vardır. Genel olarak, yatırımcılar riski çeşitlendirmenin bir yolu olarak gümüş yatırım ürünleri satın alırlar. Gümüş yatırımları, fiziksel gümüş (gümüş külçe ve gümüş sikkeler içerir), gümüş ETF'ler, gümüş opsiyonlar ve vadeli işlemler gibi farklı şekillerde tutulur ve beyan edilir. Ne tür gümüş yatırım türü olursa olsun bazı riskler taşır. Bu nedenle yatırımcıların yatırıma karar vermeden önce iki kez düşünmesi gerekir.

Uluslararası Gümüş Piyasaları

Altın piyasası ile karşılaştırıldığında gümüş piyasası daha küçüktür. Genel olarak, altın piyasaları sadece altın yatırım ürünleri ticareti yapmakla kalmaz, aynı zamanda gümüş yatırım ürünlerinin de ticaretini yapar. Bu nedenle piyasaları altın piyasalarına benzer. Londra Külçe Piyasası Birliği (LBMA), CME Grubu (New York ve Chicago piyasaları), Zürih Gümüş Piyasası (üç banka tarafından kontrol edilir - UBS, Credit Suisse ve Union Bank of Switzerland), Çin Altın ve Gümüş Borsası Derneği (CGSE, bulunan HongKong'da) ve Tokyo Emtia Borsası (TOCOM). Bu piyasaları birbirine bağlayarak, gümüş ticareti, dünya çapındaki ağda 24 saat kesintisiz ticaretten sonra gerçekleştirilebilir.