USD/TRY
8.4337
0.06
EUR/TRY
9.9905
0.1
GBP/TRY
11.7036
0.11
GRAM ALTIN
485.669
-0.39
BİTCOİN
402,123.00
%0.01

Altın Ons
$1.843,72
Değişim
%-0,37
Son
$1.843,72


Altın Ons Fiyatı?

Dünya piyasalarında işlem gören bir emtia olan Altın Ons fiyatı şuan $1.843,72'den işlem görmekte olup günlük değişimi ise %-0,37'dir. Fiyatlar anlık olarak güncellenmektedir.

Altının ons fiyatını görmek, takip etmek için sayfamıza hoşgeldiniz. Bu sayfa ons başına altın fiyatını ve fiyat dalgalanmasının detaylı bilgilerini sizlere sunar. Grafik üzerinden saatlik, günlük, haftalık, aylık veya yıllık olarak ons altın fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

Altın nadir bulunan bir metaldir ve genellikle para olarak kullanılır. Altın ticareti genellikle yatırım piyasasındaki düşüşler, enflasyon, para birimi başarısızlığı ve savaş gibi ekonomik, politik veya sosyal fiat para birimi krizine karşı bir koruma veya liman olarak görülür. Yatırım ürünleri olarak altın giderek daha fazla yatırımcı tarafından seviliyor.

Altın, en popüler değerli metal olarak kabul edilmektedir. Parlak sarı renkli, yumuşak, yoğun, dövülebilir ve sünek bir metaldir, parlaklığı suda veya havada solmaz. Altının kimyasal sembolü Au'dur. Altın, en az reaktif olan kimyasal elementlerden biridir ve standart koşullar altında katı halde kalır. Para olarak altın her zaman herkes tarafından kabul edilmiştir. Günümüzde, giderek daha fazla insan, sadece güzel mücevherler için ya da endüstride kullanılmak için değil, aynı zamanda daha yaygın olarak popüler bir yatırım ürünü olarak alınıp satıldığı için altın bulundurmaktan mutlu.

Altın Yatırım Ürünü Çeşitleri

Altın, tüm değerli metallerde en popüler yatırım ürünüdür. Altın, korumadır, enflasyona karşı sigortadır, ekonomik bunalım ve para biriminin değerinin düşürülmesidir. Genel olarak, yatırımcılar riski çeşitlendirmenin bir yolu olarak altın yatırım ürünleri satın alırlar. Altın yatırımları fiziki altın, altın ETF'ler, altın opsiyonları ve vadeli işlemler gibi farklı şekillerde tutulur ve yatırım yapılır. Ne tür bir altın yatırımı olursa olsun bazı riskler taşır. Bu nedenle yatırımcıların yatırıma karar vermeden önce iki kez düşünmesi gerekir.

Uluslararası Altın Piyasaları

Küresel altın piyasaları ağırlıklı olarak Avrupa, Asya ve Kuzey Amerika'nın üç bölgesine dağılmıştır. Küresel olarak önemli uluslararası altın borsaları arasında Londra Altın Piyasası (LBMA), Amerika Altın Piyasası (CME Group), Zürih Altın Piyasası (üç banka tarafından kontrol edilmektedir - UBS, Credit Suisse ve Union Bank of Switzerland), Hong Kong Altın Piyasası (Çin Altın ve Gümüş Borsası Topluluğu, CGSE olarak kısaltılmıştır) ve Japon altın piyasası (Tokyo Emtia Borsası, TOCOM olarak kısaltılmıştır). Bu piyasaları birbirine bağlayarak, altın ticareti dünya çapındaki ağda 24 saat kesintisiz ticaretten sonra gerçekleştirilebilir.